Müftü’nün Emaneti Belgrad’da – SPP Balkanlar’da Barışın ve İstikrarın Savunucusudur

Seçimlerdeki “Müftü’nün emaneti – Adalet ve Mutabakat Partisi – Usame Zukorlic” liste taşıyıcısı, katılanlara konuşma yapmıştır.
Müftü’nün Emaneti Belgrad’da – SPP Balkanlar’da Barışın ve İstikrarın Savunucusudur_6253850f65da2.jpeg
Novo!
Close
Sačuvajte članke sa nalogom

Nakon što se prijavite preko Cafe Sandžak, možete sačuvati priče i lako ih pregledavati kasnije na bilo kojem uređaju.

Adalet ve Mutabakat Partisi’nin (SPP) Balgrad öncülüğünde, parti başkanı Usame Zukorliç’in de katılımıyla şehir kurulu toplantısı organize edildi.

Seçimlerdeki “Müftü’nün emaneti – Adalet ve Mutabakat Partisi – Usame Zukorlic” liste taşıyıcısı, katılanlara konuşma yapmıştır.

“Müftü’nün bu şehir ve bu ülke için neleri yaptığını biliyorsunuzdur. Onun gelmesinden önce Belgrad’daki ve meclisteki ortamın nasıl olduğunu, şuanda da nasıl olduğunu çok iyi biliyorsunuzdur. Biz bugün, merhum akademisyen müftü Muamer Zukorliç’in ortaya çıkardığı adalet ve mutabakat siyasetinin meyvelerini görmekteyiz. Bizden, yani Sancaklılardan, başlayacak olursam, 15 sene önce Belgrad’a gelmek için uğraşmazdık, Knez Mihajlova caddesinde kendimizi güvende hissetmezdik. O ortamdan, bugünkü duruma geldik. Örneğin, merhum Müftünün ölümünden bir ay sonra o caddeden geçerken, birçok insan benimle karşılaşıp, taziye mesajlarını veriyordu, bazıları da bize oy vereceklerini de şöyledi. Biri buna katkı sağlamıştır. Belgrad’ın böyle ortamının devam etmesine ve daha da iyileşmesine ihtiyacı vardır. Fakat, biz merhum liderimizin çizdiği yolu kararlı bir şekilde sürdüremessek, o ortamın iyileşmesine kim çalışacak? Biz, adalet ve mutabakat siyasetini genişletmek istiyoruz, siz Belgrad’a ekilen bir tohumsunuz ve Belgrad’da sizi ve bizi bekleyen, güvenli bir şekilde katılabilecekleri ciddi bir siyaseti güden kritik kitlesini arayan birçok insan bulunmaktadır. Bu, bizim görevimizdir ve Müftü’nün emanetidir. Biz bütün uluslardan oluşan insanların, hem şehir merkezlerindeki, hem de ilçelerdeki kurumlarında, kamu şirketlerinde ve tüm devlet kurumlarında pozisyonlara sahip olmaları için mücadele edeceğiz. Biz bu ortamı devam ettirmek ve daha da iyileştirmek istiyoruz. Öyle ki, Müslümanlar, Ortodokslar, ateistler, Boşnaklar, Sırplar, Romanlar ve diğer dinlere ve ırklara mensup olursanız bu şehirde pozisyona sahip olasınız, çünkü bu sizin şehrinizdir ve siz devlette çoğunluğu oluşturan insanlarla aynı haklara sahipsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için, sizin desteğinize ihtiyacımız vardır.”

Devamını oku

Slušajte audio izdanja magazina Sandžaklija

HEFTIČNI BILTEN

Prijavom na Heftični Bilten slažete se sa Uslovima korišćenja i politikom privatnosti.