AİLESİ: Merhum Muamer Zukorliç’in Zehirlenmiş Olduğunu Düşünüyoruz.

Bu yüzden de, Sırbistan Cumhuriyeti’nin en yüksek adlı makamların nezdinde, babamızın, liderimizin ve o esnada meclis başkanı yardımcısının ölümünün kesin nedenini netleştirmek için soruşturma başlatacağız.
AİLESİ: Merhum Muamer Zukorliç’in Zehirlenmiş Olduğunu Düşünüyoruz._6253850a5a0f4.jpeg
Novo!
Close
Sačuvajte članke sa nalogom

Nakon što se prijavite preko Cafe Sandžak, možete sačuvati priče i lako ih pregledavati kasnije na bilo kojem uređaju.

Olağanüstü konferansta, aile fertleriyle birlikte, konuşan SPP başkanı Usame Zukorliç, Zukorliç ailesinin merhum Müftü Zukorliç’in zehirlendiğinden şüphe duyduklarını ifade etti.

“Değerli arkadaşlarım,
merhum akademisyen müftü Muamer Zukorliç’in vefatından 5 ay ile 4 gün geçmiştir. Bu olay yaşanırken, ben İstanbul’da Türk Dili kursunda bulunuyordum. Türkiye’den cenazenin başlamasından hemen önce gelebildim. Hiçbir zaman ne ben, ne de benim yakınlarım, böyle bir insanın, bizim büyüğümüzün, ani ölümüyle ilgili soruşturmanın görevli olan hiçbir kurumdan yapılmadığını ve ölümün sebebinin netleştirilmediğini kabul edebildik. O gün yaşadığımız bir nevi kaosta, az sayıda kişi soğukkanlı kalabilmiştir. Onu başaranlar da, kendisi defnedilmeden önce, analize göndermek üzere, merhum müftünün cesedinden örnek aldılar. Gerekli analizi yapabilen, yurtdışında bulunan uygun ve bağımsız laboratuvarları bulmak için uzun zamana ihtiyacımız vardı.

İki bağımsız laboratuvardan şu sonuçları aldık:
İlk laboratuvar test edilen kişinin, yüksek ihtimalle, ağır metallerle zehirlendiği sonucuna varmıştır.
İkinci laboratuvar da, elde edilen sonuçlara göre, kişinin muhtemelen gıda ile zehirlendiğini açıklamıştır.
Ailesinin gerçekleştirdiği bu araştırma da, merhum akademisyen müftü Muamer Zukorliç’in doğal ölümüyle ölmediği şüphelerine bir delil olmuştur.

Bu yüzden de, Sırbistan Cumhuriyeti’nin en yüksek adlı makamların nezdinde, babamızın, liderimizin ve o esnada meclis başkanı yardımcısının ölümünün kesin nedenini netleştirmek için soruşturma başlatacağız.
Katılanlardan da bu durum ve soruşturma süreci için anlayış göstermelerini talep edeceğim. Sizlerle, soruşturma sürecine zarar vermeyecek şekilde, önemli olan tüm bilgileri paylaşacağız.” Usame Zukorliç açıklamasında bulundu.

Devamını oku

Slušajte audio izdanja magazina Sandžaklija

HEFTIČNI BILTEN

Prijavom na Heftični Bilten slažete se sa Uslovima korišćenja i politikom privatnosti.