Merhum Müftü Zukorliç’in Partisinin Karadağ Yerel Seçimlerindeki Başarısı Dikkat Çekti

“Doğruya devam” isimli Adalet ve Mutabakat Partisi’nin listesinin liderliğini Almir Muratoviç üstlenmiştir.
Merhum Müftü Zukorliç’in Partisinin Karadağ Yerel Seçimlerindeki Başarısı Dikkat Çekti_61b3ff452dcdc.png
Novo!
Close
Sačuvajte članke sa nalogom

Nakon što se prijavite preko Cafe Sandžak, možete sačuvati priče i lako ih pregledavati kasnije na bilo kojem uređaju.

Karadağ’ın Petnyitsa ilçesinde yapılan yerel seçimlerde, kasabanın yeni yönetim kurulunda üç temsilciyi kazanan Adalet ve Mutabakat Partisi’nin (SPP’nin) oylarında yaşanan artış dikkat çekti. 2017. yılındaki yerel seçimlerinde bu partinin tek bir temsilciyi kazandığını hatırlatıyoruz.

Böylelikle, Adalet ve Mutabakat Partisi (SPP) Petnyitsa’nın en güçlü üçüncü Partisi konumuna gelmiştir.

“Doğruya devam” isimli Adalet ve Mutabakat Partisi’nin listesinin liderliğini Almir Muratoviç üstlenmiştir. Kendisi de, yaptığı açıklamasında, partinin başarısını merhum Müftü Zukorliç’e ithaf ettiğini ifade etti.

“Seçin sonuçlarından memnunuz. Bölgemizde bulunan hiçbir partinin böyle bir siyasi büyümeye sahip olmadığına inanıyorum. Dördüncü temsilciye sahip olmak için de yalnızca 2-3 oya daha ihtiyacımız vardı. Bu büyümeyi ve seçim kampanyamızın bitimini merhum Müftü Zukorliç’e ithaf ettiğimizi de belirtmek istiyorum. Bizim beklentilerimiz de elde ettiğimiz sonuçlarla orantılıydı. Dört temsilciye sahip olacağımızı bekliyorduk, eninde sonunda öyle olacağını da ümit ediyoruz. Fakat, üç temsilciye de sahip olursak yine de memnunuz, çünkü Adalet ve Mutabakat Partisi’nin (SPP’nin) Petnyitsa ve Karadağ nezdinde büyümüş olduğunu göstermiş olduk. Dört senede kazandığımız oy sayısı neredeyse dört kat artmıştır. Bu da, bu zaman zarfında savunduğumuz prensiplerin Boşnak milletine kabul gördüğünü göstermektedir. Aynı şekilde, bu Adalet ve Mutabakat Partisi’nin (SPP’nin) Karadağ meclisine girmesinin habercisidir.” Almir Muratoviç açıklamasında bulundu.

Devamını oku

Search
Search

Slušajte audio izdanja magazina Sandžaklija

HEFTIČNI BILTEN

Nikad više ne propustite veliku priču od Sandžaklije.

Prijavom na Heftični Bilten slažete se sa Uslovima korišćenja i politikom privatnosti.