Rožaje’de (Rojaye) Filistin’e Destek Amaçlı Protesto Yapıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Protestoda, jeopolitik “sahnesinde” bulunan butün aktörlere çatışmaları ve savaş yıkımlarını durdurmaları için çağrı yapıldı.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Aktarılan bilgilere göre, Rožaje'de (Rojaye) İsrail ile çatışma yaşayan Filistin halkına destek amaçlı yürüyüş yapıldı. Sayıları yüzü geçen katılımcılar, İsrail'in Gaze'ye karşı yaptığı hava harekatları ve bombardımanları protesto ettiler ve Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olduklarını dile getirmişlerdir.

Protestoya katılan insanlar Filistin bayrağını ve “Filistin'e Özgürlük” afişleri taşımışlardır.  Protestoda, jeopolitik “sahnesinde” bulunan butün aktörlere çatışmaları ve savaş yıkımlarını durdurmaları için çağrı yapıldı.

“Filistin'de tüm dünyanın gözlerinin onunde savaş suçu işleniyor. Temel insan değerleri olan hukuk ve özgürlük çiğnenmektedir.”, protestoya katılan bir bayan açıklamasında bulundu.

Barışçıl bir yürüyüşle biten ve yerel parlamontonun başkanı da dahil olmak üzere, sosyal hayatında önemli mevkilere sahip olan isimlerin de katıldığı protesto yarım saat sürmüştür.

Devamını oku