Sancak'ta Filistin'e Destek Amaçlı Gösteriler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Bu gösterilerde, SDP Filistin'i Filistin halkını ilk kez açık bir şekilde desteklemiştir.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Sancak'ta Filistin'e Destek Amaçlı Gösteriler – Rasim Ljaić'in (Lyaiç) Partisi, ABD'ye ve Arap Ülkelerine Çağrıda Bulundu Filistin halkına destek ve şiddetin durmasına çağrı yapmak amacıyla Novi Pazar'ın merkezinde yapılan gösteriye yüzlerce kişi katıldı.

Şehrin yaya bölgesinde toplanan göstericiler Filistin bayrağını ve Filistin halkını destekleyen sloganları taşıdılar. “İsrail'in zulmü ve Arap ihmalkarlığı son bulsun” isimli gösteriler, başkanı Rasim Ljaić'in (Lyaiç) olduğu Sancak Demokratik Partisi'nin (SDP) tarafından tertip edildi. On dakika süren gösteride, sivil ve, özellikle, çocuk hayatların korunması gerektiğini vurgulayan bir bildiri okundu. “Amerika Birleşik Devletleri, Birleşmiş Milletler, Arap Birliği'nden ve diğer aktörlerden çatışmaları durdurmak için yapabildikleri her şeyi yapmalarını talep ediyoruz. Sivil ve, ozellikle, çocuk hayatların korunması gerekir.

Hayat önemlidir! O, her dinde, kültürde ve tarihte bulunan evrensel bir değerdir. Bundan dolayı, biz bugün burada duruyoruz ve açıkça söylüyoruz: Filistin halkının şerefiyle ve barış içinde yaşama hakkı vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nden, İsrail-Filistin ilişkilerine dengeli ve sürdürülebilir bir çozumun meydana gelebilmesi için, daha aktif ve tarafsız bir rol almasını talep ediyoruz.” Bu gösterilerde, SDP Filistin'i Filistin halkını ilk kez açık bir şekilde desteklemiştir. Bundan önceki gösterilerde ise daha ölçülü bir tavrı sergilemiştir.

Devamını oku