Dr Plojović (Ployoviç) – Beni Türkiye Düşmanı Olarak Göstermek İstiyorlar

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Dr. Plojović, yaptığı reaksiyonda, yazdığı metnin kasten tahrif edildiğini belirtmiştir.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Yazdığı metni Sandzacke.rs internet sayfasının tarafından tahrif edildiği için, VPS (dini eğiti hizmeti) Meşihatın yöneticisi olan dr. Rešad Plojović (Reşad Ployoviç), yayım sorumlusu olan.

Nedžad Sailagiç'ten (Necad Smailagiç) yayımlanan metnin düzeltilmesini istemiştir.

İlk olarak sandzakpress.net internet sayfasında “Kardeşlerimiz, size en çok ihtiyaç duyulduğu zaman, neredeydiniz?” şeklinde yayımlanan, ve yazarı dr. Plojović'in (Ployoviç) olduğu yazı, daha sonra sandzacke.rs internet sayfasının tarafından “Kardeşlerimiz, Sıkıntılı Fikirlerle Gençlerimizi Zehirliyorsunuz”, başlığiyla yayımlandı (link:http://sandzacke.rs/stav/resad-ef-plojovic-braco-turcitrujete-nasu-omladinu-pogubnim-idejama/).

Dr. Plojović, yaptığı reaksiyonda, yazdığı metnin kasten tahrif edildiğini belirtmiştir. Yaptiğı açıklamada, yazdığı metnin tahrif edilmesinin amacı, metni asıl konusundan saptırmak ve kendisini Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'nin düşmanı olarak göstermektir.

Dr Plojoviç (Ployoviç), açıklamasının devamında, sandzacke.rs internet sayfasından yayımladığı haberi düzeltmesini istemiştir ve bunun gibi faaliyetlerde bulunanlara karşı, medya hukukuyla uygun olarak, dava açacağını açıklamıştır. Sandzacke.rs Haberin Başlığını Düzeltti Dr. Plojoviç'in (Ployoviç) açıklamasının ardından sandzacke.rs yayım sorumlusu olan Nedžad Smailagić, e-mail üzerinden dr. Plojović'le (Ployoviç) iletişime geçmiştir ve haberin başliğının düzeltileceğini açıklamıştır.

Devamını oku